7 Mart 2013 Perşembe

Tea Time

Herkese merhaba,

Bugün sizlerle yeni yapmış olduğum çay kutumu paylaşmak istedim.. Yapılışı biraz meşaketli olsada çıkan sonuç yorgunluğuma değdi. Kutuda yine birden çok teknik birarada kullanıldı. Şöyleki hamur kabartma, stencil, bant kullanımı ile çizgi oluşturma ve tabiki kağıt birleşim yerleri için süpürme tekniği gibi.
Bantı yeni yeni kullanmaya başladığım dönemde bantın altına boya taşma sıkıntısı yaşamıştım. Sonradan bunun sebebini anladım. Ben bantın yapıştığını zannederken bantın özellikle orta kesimleri tam yapışmıyormuş. Bu sorunu önlemek için artık elimle muhakkak 2-3 kez bantın üzerinden geçiyorum iyice yapıştığına emin oluyorum. O zaman hiçbir taşma sıkıntısı ile karşılaşmıyorum..
Yukarıdaki sorunun çıkış noktasından da anlaşılacağı gibi birşeyleri boyarken ACELE ETMEYİN ve SABIRLI OLUN. Benim gibi tez canlı insanlar için bu çok zor olsada ben,sabır konusunda, boyama aracılığıyla kendimi terbiye ediyorum..
Hoşçakalın..


3 Mart 2013 Pazar

Transfer

Merhaba,

Uzun zamandır transfer çalışması denemek istiyordum ancak elimde yeterli görsel yoktu. Derin araştırmalarım sonucunda 'The Graphics Fairy' isimli blogtan çok güzel transfer kağıtları buldum. Aynı zamanda sitede konuyla ilgili anlatımlarda vardı. Bende buradan yola çıkarak ilk denememi gerçekleştirdim.
Biraz meşaketli olsada ben bu transfer işini çok sevdim. Canlı, gerçeğe çok yakın e bide siyah-beyaz kombini olunca gönlüme taht kurması kaçınılmaz..
Sıra resimlerde....